بورسا

بورسا
بورسا ، یکی از شهرهای تاریخی شهر ترکیه است که در جنوب شرقی ناحیه دریای مرمره واقع شده است. شهر بورسا در ترکیه به مراکز خرید و بازارهای متنوعش مشهور است. همچنین جاذبه‌های گردشگری و تاریخی که از زمان حکومت عثمانی تا به امروز باقی مانده سالانه گردشگران و مسافران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های شهر بورسا در زمستان است که فرصتی فوق العاده است برای ورزش اسکی، اسکی بازان زیادی به این شهر می‌روند و در پیست اسکی الوداغ در شمال شهر بورسا به ورزش می‌پردازند.

مساحت این شهر در ترکیه حدود ۲۲۵٫۹۳۵ هکتار است. بورسا در شبه جزیره آناتولی در شمال غربی و جنوب شرقی دریای مرمره واقع شده است. جمعیت شهر بورسا ۲٫۸۴۲٫۰۰۰ نفر است، به همین دلیل از آن به عنوان چهارمین استان پر جمعیت ترکیه یاد می‌شود. اکثر شهرهای بورسا سرسبز و دارای پوشش گیاهی گسترده می‌باشد، از همین رو به شهر بورسا در ترکیه (شهر سبز) می گویند.

این شهر دارای قدمت تاریخی ۴۰۰۰ ساله است که به دوران پیش از میلاد مسیح بر می گردد. این شهر نخستین شهری بود که به عنوان پایتخت امپراطوری عثمانی در قرن ۱۴ عنوان شد و همچنین قسمتی از امپراطوری روم هم به شمار می رفته است. این شهر که پایتخت بسیاری از تمدن ها بوده و امروزه پر از آثار تاریخی به جا مانده از آن دوره ها می باشد. مساجد، کلیساهای تاریخی و حمام های قدیمی در شهر ترکیه همچنان باقی مانده است. به طور مثال یکی از قدیمی ترین مسجد های این شهر مربوط به اواخر قرن ۱۴ که دارای سبک معماری سلجوقیان است. این شهر یکی از بزرگترین مراکز تجاری ابریشم در دوران قرون وسطا محسوب می شده است. با توجه به جنگ هایی که در این کشور توسط تاتارها، دولت شوری و همینطور جنگ یونان که در این شهر رخ داد باعث شد که این شهر کمی از دید عموم دور بماند؛ اما بعد از اعلام جمهوری در ترکیه این شهر به عنوان یکی از مراکز صنعتی ترکیه قرار گرفت.

4 پروژه ها
مرتب سازی:

Compare listings

مقايسه كردن